#MACEDNARATUNEK

#MACED NA RATUNEK – to inicjatywa społeczna, której głównym zadaniem jest wspieranie potrzebujących zwierząt oraz instytucji pracujących na co dzień ze zwierzętami. To akcja, która powstała z potrzeby pomocy przede wszystkim bezdomnym psom uwięzionym w schroniskach. Jej celem jest wsparcie produktowe oraz popularyzacja odpowiedzialnych adopcji. Inicjatywa ma za zadanie także budowanie świadomości oraz edukowanie na temat roli psów w społeczeństwie.

Ekipa #macednaratunek odwiedziła już kilkadziesiąt miejsc, w których wsparcie jest najbardziej potrzebne i jeszcze wiele organizacji znajduje się na naszej liście. Na celowniku projektu są także jednostki ochotniczych straży pożarnej oraz ratowników WOPR, którzy w swojej codziennej pracy podpierają się psim nosem.

Instytucje, organizacje, gdzie wsparcie jest zwierzakom najbardziej potrzebne otrzymują od nas smakołyki oraz karmę dla swoich podopiecznych, a w razie potrzeby pomagamy im również jako wolontariusze – jesteśmy zawsze chętni i gotowi do pracy.

Od początku roku 2019 przekazaliśmy ponad tonę przysmaków dla potrzebujących schronisk, fundacji, organizacji, a nasz #zwierzobus przemierzył tysiące kilometrów po Polsce.